Історична довідка села Велика Білозерка

Історія

У 1736 році під час походу на Крим фельдмаршала Мініха запорозькі козаки збудували й утримували форт при переправі через річку Білозерку. У 1778 р. тут осіли 30 родин державних селян-переселенців з Чернігівщини й Полтавщини. Так було засновано сьогоднішній райцентр. Проте люди в цих місцях жили від ІІІ тис. до Р. Х. У курганах Цимбалка, Орел, Чмирева могила та інших відкрито багаті скіфські поховання VIII–VII ст. до Р. Х. з керамікою, зброєю, золотими прикрасами. Знайдено залишки поселень періоду Київської Русі.

1914 року у волосному селі вже було 2367 дворів, 3 церкви, два гончарно-цегляних заводики, амбулаторія, трактир. Велико-Білозерський район з'явився у 1923 році, але після адміністративної реформи 1962 року його приєднали спочатку до Василівського, а потім до Кам'янсько-Дніпровського. У 1993 році район було відновлено. Сьогодні його територія 470 км². У райцентрі й селах, що входять до п'яти сільрад, живуть 9300 чоловік.

Великобілозерський район створений 3 лютого 1923 року у Мелітопольській окрузі Катеринославської губернії. З 1930 року у складі Дніпропетровської області. 10 січня 1939 року Великобілозерський район переданий до складу Запорізької області. У 1941-43 роках територія Великобілозерський району входила до Кам'янсько-Дніпровського повіту Дніпропетровського генерального округу.

30 грудня 1962 року район скасовано.

3 лютого 1993 року район поновлено.

Velbilozyrskiy rayon gerb.pngVelbilozyrskiy rayon prapor.png

Герб                       Прапор

Загальна площа району — 0,47 тисяч км², що становить 1,7% загальної площі області.

Мапа району

+380-6156

Поштові індекси:

71400—71411

По території Великобілозерського району протікає річка Білозерка (25 км)., розташовані ставки: два Качкарівських (213 га), Гюнівський (1,8 га), Правдівський (3,9 га), Красинський (2,2 га).

Економіка

Промисловість як така у Великобілозерському районі відсутня. Найбільш питому вагу в структурі економіки району займає аграрний сектор. На території району працюють 9 сільськогосподарських підприємств, в тому числі 5 товариств з обмеженою відповідальністю, 2 сільськогосподарські виробничі кооперативи, 1 відкрите акціонерне товариство і 1 приватне підприємство. Крім того зареєстровано 65 фермерських господарств.